دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/07/13
چهاردهمین نشست «فیلم و گپ» برگزار می‌شود

نمایش «چشمان بدون چهره» بر پرده «فیلم و گپ»

چهاردهمین نشست «فیلم و گپ» به نمایش، نقد و بررسی فیلم «چشمان بدون چهره» اثر «ژرژ فرانژو» اختصاص دارد.

نمایش «چشمان بدون چهره» بر پرده «فیلم و گپ»

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «چشمان بدون چهره» به کارگردانی «ژرژ فرانژو» فیلمی در ژانر وحشت و محصول سال 1960 سینمای فرانسه و ایتالیا است. این فیلم سیاه‌وسفید به زبان فرانسوی ساخته شده و از فیلم‌های موج نو سینمای فرانسه است. برنامه «فیلم و گپ» چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران به میزبانی سعید قطبی‌زاده برگزار می‌شود.

«چشمان بدون چهره» داستان پزشکی دیوانه به نام «دکتر ژنسییر» را روایت می‌کند که در اثر تصادفي شديد به صورت دخترش «کریستین» آسيب جدی وارد شده و باعث می‌شود که دختر همیشه با ماسک چهره‌اش را بپوشاند. دکتر که خود را در وقوع تصادف مقصر می‌داند، براي جبران اشتباهش تصميم به پيوند كامل پوست صورت دختر می‌گیرد. وي براي اين كار دختراني زيبا هم‌سن‌وسال دخترش را انتخاب می‌کند و پس از كندن پوست صورتشان، آن‌ها را به قتل می‌رساند.

فیلم در طول 84 دقیقه با ترسیم فضایی دلهره‌آور و شوم، فرایند انتخاب دختران برای انجام عمل جراحی، تغییر چهره قربانیان پس از عمل و کشاکش عمل جراحی را به تصویر می‌کشد. فیلم در زمان اکران خود به خاطر صحنه‌های خشنی که داشت با سانسور و انتقاد شدید مواجه شد و حتی برخی کشور‌ها حاضر به اکران آن نشدند. اما در نهایت در سال‌ها و حتی دهه‌ها بعد از اکران خود، انتقادات مثبتی را دریافت کرد و منبع الهام بسیاری از فیلم‌ها و کارگردانان سال‌های بعد از خود شد.

در این برنامه پس از اکران فیلم، سعید قطبی‌زاده، منتقد و مدرس سینما درباره محتوا، سینمای موج نو فرانسه، کارگردانی، شخصیت‌شناسی و کلیات ژانر و فیلم صحبت کرده و پس‌ازآن مهمانان برنامه درباره فیلم به گفت‌و‌گو و تبادل‌نظر می‌پردازند و سؤالات خود را مطرح می‌کنند.

«فیلم و گپ» یکی از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب است که از ابتدای تابستان برگزار شده و در هر برنامه به نقد و بررسی یکی از آثار مهم سینمای جهان می‌پردازد. این برنامه چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران آغاز می‌شود. علاقه‌‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند.

1398/07/13 | 13:32 0 نظر 720 بازدید امتیاز: 1 با 1 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 1 با 1 رای
  • نمایش «چشمان بدون چهره» بر پرده «فیلم و گپ»

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.