دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/06/26
در چهاردهمین نشست «چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌شود

مدرسه‌ البرز، از ديروز تا امروز

چهاردهمین نشست برنامه‌ «چهارشنبه‌های تهران» به بررسی پیشینه تاریخی و فرهنگی «دبیرستان البرز» می‌پردازد.

مدرسه‌ البرز، از ديروز تا امروز

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، قدمت«دبیرستان البرز» به سال۱۲۵۲باز‌می‌گردد، زمانی که آمریکایی‌هادر نیمه‌های سلطنت ناصر‌الدین‌شاه مدرسه‌ای ابتدایی تأسیس کردند. بعد‌تر و در سال ۱۲۷۸ این دبستان تبدیل یه دبیرستان شد. این مدرسه نقش مهمی در آموزش مدرن ایران ایفا کرده است و در کنار مدرسه دار‌الفنون یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی در تاریخ معاصر ایران است. برنامه «چهارشنبه‌های تهران» در چهاردهمین برنامه خود به بررسی جایگاه تاریخ، فرهنگی و علمی این مدرسه و ساختمان آن می‌پردازد. این برنامه به میزبانی احسان رضایی، روزنامه‌نگارو نویسنده از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.
در این برنامه فرزانه ابراهیم‌زاده، تهران‌پژوهش درباره «مدارس میسیونری تهران» سخنرانی خواهد کرد. سپس احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با موضوع «مدرسه البرز؛ از گذشته تا امروز صحبت خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه مسعود تاره، کارشناس تاریخ درباره «دست‌آورد‌ها و چالش‌های البرز» صحبت می‌کند. فرزاد اصلانی، معمار نیز به عنوان سخنران پایانی برنامه درباره «معماری البرز و نیکلای مارکوف» سخنارنی می‌کند.همچنین صدا و تصویری با عنوان «خاطره البرز» از علی خدایی است.
«چهارشنبه‌های تهران» برنامه‌ای با موضوع فرهنگ، تاریخ، هنر و سبک زندگی مردم تهران است که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تهران، فرهنگ و تاریخ آن در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.
1398/06/26 | 18:47 0 نظر 615 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • مدرسه‌ البرز، از ديروز تا امروز

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.