دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

انجمن شاعران مرده به باغ کتاب می‌آیند
سیزدهمین نشست «فیلم و گپ» برگزار می‌شود
 

انجمن شاعران مرده به باغ کتاب می‌آیند

در سیزدهمین نشست «فیلم و گپ»، فیلم «انجمن شاعران مرده» اثر «پیتر ویر» اکران، بررسی و نقد می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 26 شهریور 1398 | Article Rating
به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، سیزدهمین نشست «فیلم و گپ» میزبان فیلم «انجمن شاعران مرده» به کارگردانی «پیتر ویر»، فیلم‌نامه‌ای از «تام شولمن» و محصول سال 1989 سینمای آمریکا است. «انجمن شاعران مرده» با نقش‌آفرینی بازیگر مشهور هالیوود «رابین ویلیامز» ساخته شد و در زمان اکرانش بازخورد‌های مثبتی دریافت کرد. برنامه «فیلم و گپ» چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران به میزبانی سعید قطبی‌زاده برگزار می‌شود.
«انجمن شاعران مرده» روایتگر زندگی چند پسر نوجوان است که دانش‌آموزان سال اول یک کالج شبانه‌روزی هستند. خانواده دو دانش‌آموز، نیل با نقش‌آفرینی «رابرت شان لئونارد» و تاد با نقش‌آفرینی «ایتن هاک» با نظارت شدید خود می‌خواهند پسرانشان به مدارج بالای جامعه رسیده و دکتر و وکیل شوند اما این پسران سودای نویسندگی و ادبیات را در سر دارند. همه‌چیز سیر عادی خود را دارد تا معلم ادبیات انگلیسی قبلی جای خود را به معلم جدیدی جان کیتینگ با بازی «رابین ویلیامز» می‌دهد. معلم جدید به‌زودی با نگاه متفاوتش به ادبیات، شیوه تازه تدریس خود، تغییر زیادی در نگرش دانش‌آموزان ایجاد کرده و باعث وقوع رویداد‌های جالب و هیجان‌انگیزی می‌شود.
معمولاً فیلم‌ها از روی کتاب‌ها ساخته می‌شود اما درباره «انجمن شاعران مرده» این اتفاق سیری متفاوت داشت. در ابتدا فیلم اکران شد و بعدازآن بود که رمان آن به بازار آمد. فیلم در زمان اکران خود واکنش‌های مثبت و منفی متفاوتی را برانگیخت. فیلم هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار در سه رشته بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه نامزد شد که درنهایت برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه شد. همچنین فیلم در جشنواره سینمایی بفتا 1989 توانست برنده جایزه بهترین فیلم شود.
پس از اتمام نمایش فیلم، سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس سینما به نقد، بررسی و تحلیل فیلم، زاویه دید آن، کارگردانی فیلم و ژانر آن می‌پردازد. در پایان برنامه نیز شرکت‌کنندگان می‌توانند سؤالات خود پیرامون فیلم و نقد آن مطرح کنند.
برنامه «فیلم و گپ» هر چهارشنبه از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار شده و در هر برنامه به یکی از فیلم‌های مطرح و تأثیرگذار سینمای جهان می‌پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.
تصاویر
  • انجمن شاعران مرده به باغ کتاب می‌آیند
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: