دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/06/20
چهارشنبه‌های تهران به ایستگاه سیزدهم رسید

الا یاران! نه من شمرم، نه این خنجر

برنامه «چهارشنبه‌های تهران» باغ کتاب در سیزدهمین نشست خود به موضوع «تعزیه در تهران» می‌پردازد.

الا یاران! نه من شمرم، نه این خنجر

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، تعزیه عاشورایی یکی از انواع نمایش‌های آیینی است که در کشور ما قدمتی بسیار طولانی دارد. برنامه «چهارشنبه‌های تهران» در این هفته به بررسی موضوع تعزیه و تعزیه‌خوانی در پایتخت می‌پردازد. این برنامه از ساعت 18 تا 20:30 روز چهارشنبه 20 شهریور در راهرو سروستان باغ کتاب تهران، با حضور کارشناسان، تهران ‌پژوهان و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ این شهر برگزار می‌شود. میزبان این برنامه سهیل محمودی، شاعر و نویسنده است.
در این برنامه محمد طلوعی، نویسنده، درباره «شکل‌گیری تعزیه در تهران» صحبت خواهد کرد. دکتر محمد میرزاخانی، نویسنده و تاریخ‌پژوه درباره «آیین‌های تعزیه در تهران قدیم» سخنرانی خواهد کرد. همچنین محمدرضا کاظمی، روزنامه‌نگار از «تعزیه؛ از تهران تا آپارتمان» خواهد گفت. احمد عزیزی، تعزیه‌خوان و خواننده گروه کر نیز شبیه‌خوانی خواهد داشت. همچنین دو مستند کوتاه درباره «تکیه دولت» و «در باب تعزیه» نمایش داده شده خواهد شد.
«چهارشنبه‌های تهران» هر چهارشنبه تلاش می‌کند تا از دریچه تاریخ، فرهنگ و مردم‌نگاری، نگاهی به تهران و سبک زندگی مردم این شهر داشته باشد. این برنامه هر چهارشنبه در راهرو سروستان باغ کتاب برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است.
1398/06/20 | 13:47 0 نظر 812 بازدید امتیاز: 4.33 با 3 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.33 با 3 رای
  • الا یاران! نه من شمرم، نه این خنجر

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.