دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/06/19
پیشنهاد مطالعه کتاب به مناسبت روز دهم ماه محرم

آنچه در عاشورا گذشت

باغ کتاب تهران با تسلیت عاشورای حسینی، به مناسبت فرا‌رسیدن دهمین روز محرم، مطالعه کتاب «آفتاب در مصاف» را پیشنهاد می‌کند.

آنچه در عاشورا گذشت

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، «آفتاب در مصاف» مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره علل و ابعاد حادثه عاشورا است که در سال 1391، توسط نشر «انقلاب اسلامی» و در 1040 صفحه منتشر شد. کتاب از صفحه 679 تا بخش پایانی آن در لوح فشرده آورده شده و مکتوب نیست.
کتاب «آفتاب در مصاف» کتابی با محوریت بررسی علل و ابعاد حادثه‌ی عاشورا و بر گرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی است. این کتاب شامل گفتار‌های رهبر معظم انقلاب ازسال 1357 تا 1390 درباره مقام سید الشهدا (ع)، فلسفه قیام او، علل و ابعاد حادثه‌ی عاشورا است که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار ایشان انتشار یافته است. این کتاب در مدت کوتاهی بعد از انتشار سه بار تجدید چاپ شد و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان کتب آیینی و عاشورایی مواجه شد.
کتاب در شش فصل با عناوین «کلیات»، «امام حسین علیه‌السلام»، «عاشورا»، «یاران عاشورا»، «دشمنان عاشورا» و «زیارات و ادعیه» گردآوری شده است. در طول این فصول وقایع قبل و بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری است به ترتیب تاریخ وقوع، تحلیل و تفسیر شده است. این کتاب می‏‌تواند به عنوان کتب مرجع مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار گیرد.
در بخشی‌هایی از کتاب می‌خوانیم: «يکي بحث علل و انگيزه‌‏های قيام امام حسين(ع) است، که چرا امام حسين(ع) قيام کرد؛ يعني تحليل ديني و علمی و سياسي اين قيام. در اين زمينه، ما قبلاً تفصيلاً عرايضي عرض کرده‏‌ايم؛ فضلا و بزرگان هم ‎بحثهای خوبی کرده‏‌اند. امروز وارد آن بحث نمی‌شويم. بحث دوم، بحث درسهای عاشوراست که يک بحث زنده و جاودانه و هميشگي است و مخصوص زمان معيّني نيست. درس عاشورا، درس فداکاري و دين‌داری و شجاعت و مواسات و درس قيامِ لله و درس محبّت و عشق است. يکي از درسهای عاشورا، همين انقلاب عظيم و کبيری است که شما ملّت ايران پشت سر حسين زمان و فرزند ابي‏‌عبدالله ‌الحسين انجام داديد. خود اين، يکي از درسهای عاشورا بود...»
1398/06/19 | 09:18 0 نظر 590 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • آنچه در عاشورا گذشت

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.