دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1396/06/29
به بهانه روز جهانی صلح در باغ کتاب

شما هم به جشنواره سیمرغ شمایید و پرواز درناهای کاغذی دعوتید

چهارمین جشنواره" سیمرغ شمایید" با هدف به آرامش رسیدن سازنده پرنده و صلح جهانی 29 و 30 شهریور در باغ کتاب برگزار می شود.

شما هم به جشنواره سیمرغ شمایید و پرواز درناهای کاغذی دعوتید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ چهارمین جشنواره صلح با همت موسسه" کاغذ و تا" با حضور احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از هنرمندان مطرح سینما 29 شهریور از ساعت 16 تا 22 برگزار می شود. 
این جشنواره به مناسبت روز جهانی صلح با سمبل صلح جهانی که پرنده ای به نام درنا ست برگزار می شود. با این تفاوت که موسسه" کاغذ و تا" با الهام از سیمرغ عطار نیشابوری با ساخت 30 هزار پرنده، سیمرغ ایران را به عنوان نماد صلح ایرانی به جهانیان معرفی می کند. 
جشنواره" سیمرغ شمایید" با هدف به آرامش رسیدن سازنده پرنده و صلح جهانی شکل گرفته است. تعدادی از پرنده ها چهارشنبه 29 شهریور ساعت 16 ورودی اصلی باغ کتاب بر فراز آسمان بلند می شوند و تعدادی دیگر به آسیب دیدگان اجتماعی اهدا می شود.
در ادامه این برنامه از ساعت 17 تا 19 جشن صلح در سالن همایش های باغ کتاب برگزار می شود و تا ساعت 22 بازدید از سازه صلح و شرکت در کارگاه ها انجام می شود. بازدید از سازه های صلح پنجشنبه از ساعت 10 تا 22 نیز ادامه دارد.
گفتنی ست؛ بر اساس یک داستان قدیمی دختر بچه ای در بمب باران اتمی هیروشیما دچار سرطان می شود. بر اساس اعتقاد قدیمی مردم ژاپن که می گویند اگر هزار درنای کاغذی درست کنید آرزوی تان برآورده می شود، این کودک شروع به ساخت درناهای کاغذی می کند، ولی قبل از تکمیل شدن درناها فوت می کند. پس از آن دوستانش نامه ای به سازمان ملل می نویسند و می خواهند با ساخت درناهای کاغذی در سراسر دنیا صلح برقرار شود تا دیگر کودکی اینچنین قربانی جنگ و خشونت نشود.

1396/06/29 | 19:55 0 نظر 1376 بازدید امتیاز: 4.96 با 104 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.96 با 104 رای
  • شما هم به جشنواره سیمرغ شمایید و پرواز درناهای کاغذی دعوتید

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.