1398/06/05
«چهارشنبه‌های تهران» بررسی می‌کند

حال ‌و روز طبابت در تهران قديم

یازدهمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع «طبابت در تهران» در باغ کتاب برگزار می‌شود.

حال ‌و روز طبابت در تهران قديم
به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، تهران یکی از کانون‌های شکل‌گیری پزشکی مدرن در ایران است. مدرسه دارالفنون نخستین مرکز آموزشی پزشکی مدرن در ایران و دکتر پولاک اتریشی، پزشک مخصوص ناصرالدین‌شاه، یکی از اولین معلمان این مدرسه بود. «چهارشنبه‌های تهران» به بهانه روز پزشک به بررسی طبابت در تهران و تاریخچه آن می‌پردازد. این برنامه از ساعت 18 تا 20:30 در سروستان باغ کتاب تهران به میزبان احسان رضایی، نویسنده و روزنامه‌نگار برگزار می‌شود.
در برنامه این هفته، فرزانه ابراهیم‌زاده، کارشناس تاریخ و تهران‌پژوه، درباره «طبیبان فرنگی در تهران» صحبت خواهد کرد. پزشکان فرهنگی مانند دکتر پولاک اتریشی و دکتر تولوزان فرانسوی پزشکان مخصوص ناصرالدین‌شاه و از اولین پزشکانی بودند که به ایران آمده و نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری پزشکی مدرن و تدریس پزشکی در ایران داشتند. در بخش بعدی برنامه حمیدرضا نمازی، رئیس موزه تاریخ علوم پزشکی درباره «فرهنگ طبابت در تهران قدیم» سخنرانی می‌کند. امید رضایی، فوق تخصص خون و انکولوژی درباره «مصائب بیمار بودن در تهران» صحبت می‌کند. مریم میرزایی، معمار و تهران‌پژوه نیز درباره «بیمارستان سینا به عنوان اولین بیمارستان تهران» صحبت خواهد کرد. همچنین سه مستند کوتاه درباره دکتر قریب و بیمارستان مسیح دانشوری نمایش داده خواهد شد.
«چهارشنبه‌های تهران» برنامه‌ای با موضوع فرهنگ، تاریخ، مکان‌شناسی و مردم‌نگاری شهر تهران است که هر چهارشنبه با موضوعات مختلف درباره پایتخت از ساعت 18 تا 20:30 در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم مردم رایگان است.

1398/06/05 | 18:19 0 نظر 62990 بازدید امتیاز: 5 با 1 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 5 با 1 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.