1398/05/23

طعم خوش كباب در«چهارشنبه‌های تهران»

«چهارشنبه‌های تهران» در نهمین برنامه خود به موضوع «کبابی‌های تهران» می‌پردازد.

طعم خوش كباب در«چهارشنبه‌های تهران»

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، نهمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با روایت متفاوتی از شهر تهران مهمان باغ کتاب است. این برنامه که چهارشنبه‌ هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، این هفته به موضوع یکی از غذا‌های محبوب ایرانیان «کباب»، به‌ویژه «کبابی‌های تهران» می‌پردازد. میزبان این برنامه سهیل محمودی، شاعر و نویسنده شناخته‌شده کشور است.
در چهارشنبه این هفته از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» دکتر محمد میرزاخانی؛ نویسنده و تاریخ‌پژوه، درباره «کباب قاجاری» صحبت خواهد کرد. سپس مهمان دیگر برنامه عبدالجبار کاکایی؛ شاعر و ترانه‌سرا در بخشی با عنوان «حاج مرشد چلویی» درباره این کاسب معروف تهران، سخنرانی خواهد کرد. «مرشد چلویی»، یکی از معروف‌ترین چلوکبابی‌های تهران است که صاحب خیر و نیکو‌کار آن نامی آشنا برای اهالی تهران محسوب می‌شود. در ادامه رضا صیادی؛ سردبیر سابق مجله همشهری جوان با موضوع «فوت‌و‌فن‌های کباب‌کوبیده» چگونگی پخت این غذای محبوب را توضیح می‌دهد.پس‌ازآنمحمد افشین؛ آشپز بین‌المللی درباره «احوال کبابی‌ها و رستوران‌های امروز تهران» صحبت می‌کند. در بخش پایانی برنامه علی خطایی آوازی در دستگاه «بیات تهران» می‌خواند.
همچنین این برنامه سه فیلم مستندکوتاه با موضوع «درباره‌ی چلوکبابی نایب»، «درباره‌ی کباب شمشیری» و «کباب و آدابش در سینمای ایران» نمایش خواهد داد.
«چهارشنبه‌های تهران» برنامه‌ای با موضوع فرهنگ، تاریخ، هنر و سبک زندگی مردم تهران است که چهارشنبه هر هفته از ساعت 18 تا 20:30 با حضور کارشناسان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تهران، فرهنگ و تاریخ آن در سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.
1398/05/23 | 16:16 0 نظر 454 بازدید امتیاز: 2.93 با 621 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 2.93 با 621 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.