دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«فیلم و گپ» روایت‌گر «اشتیاق» می‌شود
هشتمین برنامه «فیلم و گپ» برگزار می‌شود
 

«فیلم و گپ» روایت‌گر «اشتیاق» می‌شود

«فیلم و گپ» در هشتمین برنامه خود میزبان فیلمی از سینمای ژاپن با نام «اشتیاق» خواهد بود.
ﺳﻪشنبه، 22 مرداد 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، مهمانان برنامه «فیلم و گپ» این هفته، بار دیگر فیلمی کلاسیک از سینمای ژاپن را تماشا خواهند کرد. فیلم «اشتیاق» فیلمی سیاه و سفید، به کارگردانی و نویسندگی «میکیو ناروسه» و با بازی «هایدکو تاکامینه» و «یوزو کایاما» محصول سال 1964 سینمای ژاپن است. «اشتیاق» از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران نمایش داده شده و پس از آن سعید قطبی‌زاده، منتقد شناخته شده سینما به نقد و بررسی فیلم می‌پردازد.
«اشتیاق» روایت زنی جوان است که همسر خود را در جنگ از دست داده است. پس از یک بمباران، خوار‌و‌بار فروشی خانواده شوهرش به‌کلی نابود شده و خانواده همسرش از آن‌جا می‌گریزند. اما او به یاد همسر فقید خود و مادرش مغازه را از نو ساخته و تمام سال‌های زندگی‌اش را وقف رشد خوار‌و‌بار فروشی می‌کند. پس از گذشت سال‌هایی طولانی، خانواده همسرش به شهر خود بر‌می‌گردند و تلاش می‌کنند او را از رأس امور کنار گذاشته، خوار‌و‌بار فروشی قدیمی را تعطیل و به جای آن یک سوپرمارکت مدرن تأسیس کنند. اما کشمکش او با خانواده همسرش به اینجا ختم نشده و او درگیر یک ماجرای عشقی می‌شود. این فیلم درام 98 دقیقه‌ای، در سال 1964 توانست جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره سینمایی لوکارنو را برای بازیگر زن نقش اول خود «هایدکو تاکامینه» به ارمغان آورد.
پس از نمایش فیلم نیز، سعید قطبی‌زاده، منتقد سینما به نقد، تحلیل و بررسی ابعاد مختلفی از ویژگی‌های فنی فیلم، ژانر فیلم، سینمای ژاپن و «میکیو ناروسه» و زمینه‌های تاریخی و فرهنگی فیلم می‌پردازد. همچنین در بخش پایانی برنامه تماشاگران به گفت‌و‌گو درباره فیلم می‌پردازند و سؤالات خود را حول محور فیلم مطرح می‌کنند.
برنامه «فیلم و گپ» که هر چهارشنبه از ساعت 18 در سالن 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، در هر برنامه به نمایش، نقد و گفت‌و‌گو درباره یکی از فیلم‌های مطرح سینمای جهان می‌پردازد. علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه می‌توانند از سایت تیوال برای تهیه بلیت اقدام کنند.

تصاویر
  • «فیلم و گپ» روایت‌گر «اشتیاق» می‌شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: