دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/05/09
هفتمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» برگزار می‌شود

انتقال خون در ایستگاه چهارشنبه‌های تهران

برنامه «چهارشنبه‌های تهران» باغ كتاب این هفته با موضوع سازمان انتقال خون و به میزبانی احسان رضایی، نویسنده و كارشناس كتاب برگزار می‌شود.

انتقال خون در ایستگاه چهارشنبه‌های تهران

به گزارش روابط‌عمومی باغ كتاب تهران، هفتمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در نهم مرداد ماه از ساعت 18 تا 20:30 میزبان علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ تهران است و با حضور كارشناسان، نویسندگان و محققان مختلف به موضوع «سازمان انتقال خون» و فراز و نشیب‌های آن از ابتدای تأسیس تا به حال می‌پردازد.

این هفته امیر پوریا؛ منتقد سینما در بخشی با عنوان «صدای یك نیاز در دهه پنجاه» درباره فیلم «دایره مینا» صحبت خواهد كرد. «دایره مینا» كه در سال 1353 توسط داریوش مهرجویی ساخته شده، زمینه تأسیس سازمان انتقال خون را فراهم كرد. مهمان دیگر برنامه چهارشنبه‌های تهران این هفته، احمد قویدل؛ مدیرعامل كانون هموفیلی خواهد بود كه درباره دكتر فریدون علا؛ بنیانگذار سازمان انتقال خون حرف خواهد زد. مژده الفت؛ كارشناس علوم آزمایشی، نویسنده و مترجم هم در این برنامه به روایت‌خوانی از یك روز خون‌گیری خواهد پرداخت. محمد طلوعی؛ شاعر و نویسنده هم در برنامه چهارشنبه‌های تهران این هفته تاریخچه ساختمان انتقال خون را بیان خواهد كرد. آخرین مهمان این برنامه هم دكتر امید رضایی؛ فوق تخصص خون است كه درباره موضوع برنامه این هفته از زالو درمانی تا اهدای خون صحبت می‌كند.

برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای تابستان، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه تاریخ و فرهنگ و از منظر خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد. هفتمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در حالی برگزار می‌شود که شش برنامه قبل با موضوع خیابان شریعتی، محله سرچشمه، خیابان ولیعصر، بچه‌تهرون، امام‌زاده صالح و زرتشتیان تهران برگزار شده است. محل برگزاری این برنامه در روزهای چهارشنبه هر هفته در راهروی سروستان باغ کتاب تهران خواهد بود. 

1398/05/09 | 08:57 0 نظر 718 بازدید امتیاز: 4.97 با 118 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.97 با 118 رای
  • انتقال خون در ایستگاه چهارشنبه‌های تهران

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.