خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

امینی: اقدامات باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب مؤثر است
 

امینی: اقدامات باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب مؤثر است

اسماعیل امینی شاعر و نویسنده اقدامات باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب و کتاب‌خوانی مؤثر دانست.
ﺳﻪشنبه، 22 خرداد 1403 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی باغ کتاب تهران، اسماعیل امینی شاعر طنزپرداز و نویسنده با اشاره به فعالیت‌های باغ کتاب گفت: این موضوع که باغ کتاب موفق شد برای مردم جذابیت ایجاد کند، موفقیت بزرگی است. به‌ هرحال مردم باغ کتاب را می‌شناسند، رفت و آمد می‌کنند و مخاطبان فرهیخته‌ای در این مجموعه وقت می‌گذارند، اتفاق خوشایندی است.
امینی با اشاره به فعالیت‌های باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب و کتاب‌خوانی  ادامه داد: باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب مجموعه موثری است و به دلیل امکانات و استقبال مردم می‌تواند موفق‌تر نیز عمل کند.
وی گفت: باغ کتاب لزوماً برای کودکان نیست و تا جایی که بنده از ابتدای ساخت باغ کتاب اطلاع دارم قرار بود این مجموعه مکانی برای مؤلفان کتاب نیز باشد. در واقع جلب خواص نیز اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بر موفقیت باغ کتاب تأثیرگذار باشد. خیلی از مؤلفان و مترجمان ما نیازمند فضایی مانند باغ کتاب برای نوشتن و کارهای ترجمه شان هستند.
این شاعر گفت: باغ کتاب می‌تواند فعالیت‌های تخصصی تر نیز انجام دهد. اما به صورت کلی باغ کتاب مجموعه مفید و خوبی برای آموختن و تفریحات سالم است. این مجموعه اگر فعالیت‌های تخصصی‌تر نیز انجام دهد می‌تواند موفق‌تر شود.
امینی با اشاره به اهمیت فعالیت فرهنگی در حوزه کودک گفت: هر ابتکاری برای نزدیک شدن مخاطب و مؤلف به هنر نوعی خدمت به فرهنگ است و این مسئله برای کودکان اهمیت بیشتری دارد. زیرا کودکان در سنی هستند که اشتیاق آموختن را دارند. گاهی نظام تعلیم و تربیت ما پاسخگوی این اشتیاق کودکان نیست به همین جهت رویدادهای کتاب‌محور می‌تواند مفید باشد. 
وی افزود: خانواده‌ها باید به اهمیت دوره کودکی پی ببرند. کودکان آینده کشور هستند و باید توجه ویژه‌ای به پرورش این گروه سنی داشته باشیم.

تصاویر
  • امینی: اقدامات باغ کتاب در حوزه ترویج کتاب مؤثر است
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: