دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1398/05/01

زندگی زرتشتیان تهران روی میز چهارشنبه‌های تهران

با حضور کارشناسان، محققان و نویسندگان مختلف ششمین برنامه چهارشنبه های تهران باغ کتاب با موضوع «زرتشتیان تهران» برگزار می شود.

زندگی زرتشتیان تهران روی میز چهارشنبه‌های تهران

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، میزبان ششمین برنامه از سلسله برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» که از ساعت 18 تا 20:30 روز چهارشنبه 2 مرداد ماه برپا خواهد شد سهیل محمودی، شاعر و نویسنده شناخته شده کشور است. برنامه این هفته با موضوع «زرتشتیان تهران» برگزار و در این برنامه به بررسی ابعاد مختلفی از حضور فرهنگی، تاریخی و سبک زندگی پیروان این آیین باستانی در تهران قدیم و جدید پرداخته می‌شود.

«چهارشنبه‌های تهران» در این هفته به بررسی «آیین زرتشتی و شهرنشینی مدرن» با حضور دکتر محمد میرزاخانی؛ تاریخ پژوه، «شخصیت‌های برجسته زرتشتیان» با حضور مریم میرزایی؛ پژوهشگر تاریخ، «نگاه تاریخی به زرتشتیان» با حضور بوذرجمهر پرخیده؛ کتاب‌شناس و محقق تاریخ و اوستا‌خوانی با حضور موبد سهراب هنگامی برپا می‌شود. همچنین پخش مستندی با موضوع مکان‌های مهم زرتشتیان تهران به روایت احمد مسجد جامعی؛ عضو شورای اسلامی شهر تهران، بخش دیگری از این برنامه است که مستندها درباره مدرسه فیروز بهرام و آتشکده آدریان تهران خواهد بود.

برنامه «چهارشنبه‌های تهران» که از ابتدای تابستان، هر چهارشنبه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود، از دریچه تاریخ و فرهنگ و از منظر خصوصیات ظاهری، خرده‌فرهنگ‌ها و شناسه‌های مکانی به بررسی شهر تهران می‌پردازد.

ششمین برنامه از سری برنامه‌های «چهارشنبه‌های تهران» در حالی برگزار می‌شود که پنج برنامه قبل با موضوع خیابان شریعتی، محله سرچشمه، خیابان ولیعصر، بچه‌تهرون و امام‌زاده صالح برگزار شده است. محل برگزاری این برنامه در روزهای چهارشنبه هر هفته در راهروی سروستان باغ کتاب تهران خواهد بود.  

1398/05/01 | 14:01 1 نظر 841 بازدید امتیاز: 4.94 با 329 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 4.94 با 329 رای
  • زندگی زرتشتیان تهران روی میز چهارشنبه‌های تهران

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

مینا       ﺳﻪشنبه, 01 مرداد,1398
موضوع بسیار با اهمیتی است. زرتشتیان همواره در سکوت خویشکاری خود را نسبت به ایران انجام داده‌اند. مشروطه بدون شاه‌جهان، قحطی بزرگ بدون ارباب کیخسرو و بسیاری کارهای ارزنده‌ی دیگر شاید هیچگاه انجام نمی‌گرفت. سپاس از شما

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: