خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1396/06/08
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی

باغ کتاب می‌تواند به آدرس فرهنگی تبدیل شود

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی باغ کتاب را روح شهر تهران دانست و گفت: باغ کتاب می‌تواند به آدرس فرهنگی تبدیل شود.

باغ کتاب می‌تواند به آدرس فرهنگی تبدیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب، علیرضا تابش، در حاشیه بازدید از باغ کتاب با اشاره به اینکه احداث مجموعه فرهنگی هنری باغ کتاب پاسخ به نیاز فرهنگی شهر و شهروندان تهرانی است، اظهار کرد: برای شهر تهران به عنوان کلان‌شهری که مصرف کنندگان زیادی در حوزه فرهنگی هنری دارد، ایجاد چنین فضایی لازم بود.
وی عنوان کرد: اگر شهر را به مثابه یک انسان بدانیم و برای آن «کالبد» و «روح» قائل شویم، باغ کتاب بخشی از جان شهر است که در هویت بخشی تهران به عنوان پایتخت ایران مؤثر است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه امیدوارم با تکمیل فازهای دیگر مجموعه باغ کتاب شاهد اتفاقات پی در پی فرهنگی و هنری در این مجموعه باشیم، افزود: باغ کتاب در مجموعه تپه‌های عباس آباد واقع شده و بالطبع لازم است که با همسایه‌های خود، یعنی کتابخانه ملی و مجموعه فرهنگستان‌ها تعامل و بده بستان فرهنگی داشته باشد.
تابش ادامه داد: اگر این داد و ستد بین باغ کتاب و همسایه‌های آن اتفاق بیفتد می‌تواند رویدادهای بسیار خوب و کاربردی در اینجا اتفاق بیفتد و منجر به رونق هر چه بیشتر باغ کتاب شود.
وی با اشاره به اینکه مجموعه باغ کتاب باید به یک آدرس و نشانی فرهنگی در شهر تهران تبدیل شود، عنوان کرد: با طراحی فعالیت‌های فرهنگی هنری و برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی در این مجموعه علاوه بر رونق باغ کتاب، شهروندان و گردشگران هم از این فضای دلپذیر استفاده بیشتری می‌برند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی سالن‌های سینمای باغ کتاب را دارای تنوع دانست و تصریح کرد: همجواری سالن‌های سینما با فروشگاه‌های کتاب و سرگرمی، به طور حتم در رونق مجموعه مؤثر است. این مجموعه مخاطبین خاص خودش را دارد، با این حال برگزاری رویدادهای هنری در کنار نمایش دائمی فیلم‌های سینمایی می‌تواند استقبال شهروندان را افزایش دهد.
تابش در پایان با اشاره به اینکه باغ کتاب ظرفیت رویدادهای سینمایی را دارد، افزود: با بهره برداری از پردیس سینمایی باغ کتاب سرانه فرهنگی شهر تهران در بهره مندی از سالن‌های نمایش فیلم، افزایش پیدا می‌کند.

1396/06/08 | 19:10 0 نظر 988 بازدید امتیاز: 3.08 با 517 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 3.08 با 517 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.