دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

«روزی روزگاری در آناتولی» در فیلم و گپ باغ كتاب
 

«روزی روزگاری در آناتولی» در فیلم و گپ باغ كتاب

برنامه «فیلم و گپ» این هفته باغ كتاب تهران به نمایش و نقد و بررسی فیلم «روزی روزگاری در آناتولی» اختصاص دارد.
ﺳﻪشنبه، 25 تیر 1398 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ كتاب، فیلم «روزی روزگاری در آناتولی» یك فیلم درام محصول سال 2011 كشور تركیه است كه كارگردانی آن را نوری بیلگه جیلان، كارگردان شناخته شده این كشور برعهده داشته. «مهمت ازونور»، «یلماز اوردوغان» و «تنر بیرسال» از جمله بازیگران این فیلم هستند. این فیلم از ساعت 18 در سالن شماره 8 باغ كتاب تهران اكران خواهد شد و بعد از نمایش، سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی آن خواهد پرداخت.

داستان این فیلم درباره گروهی از مردان شامل ماموران دادگستری‌ و پلیس، چند نفر از افراد محلی‌، یک پزشک و یک متهم به قتل به نام کنان است که در تپه‌های‌ آناتولی‌ در پی‌ یافتن محل دفن جسد مقتول هستند. اما فیلم با کنار هم قرار دادن داستانک‌هایی‌، برهه‌ای‌ از زندگی‌ مردان گروه را روایت می‌‌کند. در ادامه پس از آنکه جسد کشف و به شهر منتقل می‌‌شود، بسیاری‌ از داستان‌ها تغییر می‌‌کنند و در نتیجه ابهامات و پرسش‌های‌ زیادی‌ در ذهن بیننده شکل می‌‌گیرد. داستان این فیلم 150 دقیقه‌ای در دوازده ساعت اتفاق می‌‌افتد و ۹۰ دقیقه از زمان فیلم که مربوط به صحنه‌های‌ جست‌وجوی‌ جسد است، در تاریکی‌ فیلمبرداری‌ شده است.

فیلم «روزی روزگاری در آناتولی» در سال 2011 توانست جوایز جشنواره سینمایی آسیا پاسفیك را در رشته‌های كارگردانی، فیلم‌برداری و جایزه ویژه هیأت داوران كسب كند. همچنین این فیلم در جشنواره معتبر فیلم كن 2011 هم توانست جایزه ویژه هیئت داوران برای‌ بهترین فیلم را به دست بیاورد.

در بخش نقد و بررسی‌ قرار است سعید قطبی‌‌زاده، منتقد شناخته شده سینما علاوه بر بحث تخصصی‌ درباره فیلم روزی روزگاری در آناتولی، درباره جنبه‌های‌ مختلف جانبی‌ فیلم، سینمای‌ تركیه و کلیات ژانر مورد نظر به بحث و گفت‌وگو بپردازد.

برنامه «فیلم و گپ» یکی‌ از برنامه‌های‌ باغ کتاب تهران است که از فصل تابستان شروع شده و هر هفته چهارشنبه‌ها از ساعت 18 تا 22 در سالن شماره ۸ میزبان علاقه‌مندان به سینماست. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌‌توانند هر هفته برای‌ خرید بلیت از طریق سایت تیوال اقدام کنند.

تصاویر
  • «روزی روزگاری در آناتولی» در فیلم و گپ باغ كتاب
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: