خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد
مصطفی رحماندوست در حاشیه بازدید از باغ کتاب:
 

تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد

شاعر، نویسنده و مترجم کتاب کودک و نوجوان در دسترس بودن کتاب را دلیلی برای افزایش سرانه مطالعه دانست و گفت: تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد.
دوشنبه، 06 شهریور 1396 | Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب؛ مصطفی رحماندوست بازگشایی باغ کتاب را یکی از آرزوهای خود دانست و اظهار کرد: سرقفلی و اجاره زیاد، فروش محدود در یک محله و عوامل دیگر باعث شده کتابفروشی ها در سال های اخیر کرکره های شان را پایین بکشند و تنها راه نجات آن ها ایجاد فروشگاه های بزرگ است.

وی در این خصوص به اپلیکیشن های حمل و نقل اشاره کرد و گفت: در آغاز آژانس‌ها به اپلیکیشن ها اعتراض کردند. در صورتی که جامعه به حضور آن ها نیاز داشت. اجاره، سرقفلی و هزینه های دیگر قیمت سرویس آژانس ها را افزایش می دهد، ولی اپلیکیشن ها با کاهش قیمت و دسترسی آسان توانستند موفق شوند.

این شاعر و نویسنده ادامه داد: باید به سمت طرح هایی برویم که مشتری ها را یک جا جمع کند تا کتاب بیشتری بخرند و هزینه کمتری بپردازند. خواه ناخواه وقتی هزینه یک کتابفروشی زیاد است با مشکل مواجه می شود و این مشکلات با نبودن باغ کتاب هم اتفاق می افتند.

رحماندوست شهر کتاب را از اتفاقات مهم شهر تهران دانست و گفت: یادی می کنم از مرحوم محمد زهرایی که می گفت" این اتفاق در آغاز با مقاومت رو به رو می شود، ولی پس از آن باعث گسترش تیراژ کتاب کودک و نوجوان می شود."

وی عنوان کرد: باغ کتاب برای اولین بار در کشورمان با امکان حضور ناشرین کوچک و بزرگ به مخاطب امکان انتخاب داده است.

این شاعر، نویسنده و مترجم کتاب کودک و نوجوان، ادامه داد: کتابفروشی های سطح شهر به دلیل جای کم، امکان عرضه کتاب های کمی را دارند. به همین دلیل کتاب های انتشارات مشهور را عرضه می کنند. تا کنون انتشارات های کوچک و تازه تاسیس کمتر اقبال ارائه کتاب های شان را پیدا می کردند. اما باغ کتاب یک موقعیت برابر برای انتشارات های مختلف ایجاد کرده است. 

رحماندوست خاطر نشان کرد: هیچ جای شهر نمی توانید چنین ویترینی برای کتاب های کودک و نوجوان پیدا کنید و جامعه امروز ما این ویترین را نیاز دارد.

تصاویر
  • تجميع فروش كتاب هزينه‌های خرید مردم را کاهش می‌دهد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: