خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

عدالت رکن اساسی جامعه است
محمدرضا حکیمی در بازدید از باغ کتاب
 

عدالت رکن اساسی جامعه است

محمدرضا حکیمی، متفکر و نویسنده ایرانی- اسلامی با حضور در باغ کتاب تهران از فروشگاه های کتاب بزرگسال، تالار علم نوجوان، تالار علم کودک و باغ زمین شناسی بازدید کرد.
ﺳﻪشنبه، 31 مرداد 1396 | Article Rating

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باغ کتاب، محمدرضا حکیمی، در حاشیه بازدید از مجموعه باغ کتاب تهران تالار علم کودک را بسیار قابل تامل دانست و اظهار کرد: عدالت رکن اساسی جامعه است که باید در تمام جوانب رعایت شود.

 وی در این خصوص به رسیدگی امام علی (ع) به شکایت زنی از همسرش اشاره کرد و افزود: امام علی(ع) در زمان خلافت خود كار رسیدگی به شكایات را خودش به عهده می گرفت و به كس دیگری واگذار نمی كرد.

 حکیمی ادامه داد: روزهای بسیار گرم كه به طور معمول مردم، نیمروز در خانه های خود استراحت می كردند، بیرون دارالاماره در سایه دیوار می نشست كه اگر كسی شكایتی داشته باشد بدون واسطه و مانع شكایت خود را مطرح کند. گاهی در كوچه ها و خیابان ها راه می افتاد و اوضاع عمومی را از نزدیك تحت نظر می گرفت.

 وی عنوان کرد: در یکی از این روزهای گرم زنی که همسرش او را از خانه بیرون کرده بود شکایت شوهرش را نزد امام علی(ع) برد و ایشان همان لحظه به دادخواهی زن نزد همسرش رفت.

تصاویر
  • عدالت رکن اساسی جامعه است
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: