خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

صحرایی: تمدن ما دارای الگوهاییست که کشورهای دیگر آرزوی آن را دارند
 

صحرایی: تمدن ما دارای الگوهاییست که کشورهای دیگر آرزوی آن را دارند

وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه سینما روباز باغ کتاب گفت: امروز با پیامی روشن اینجا هستم و آن این است که ظرفیت الگوسازی برای جهانیان را داریم. فرهنگ و تمدن ما پر از الگوهاییست که کشورهای دیگر آرزوی آن را دارند.
پنجشنبه، 06 مهر 1402 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران: افتتاحه سینما روباز باغ کتاب تهران همزمان با جشن رونمایی از پویانمایی سینمایی «بچه زرنگ» با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.
صحرایی در ابتدای سخنان خود با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز و معلم در هفته دفاع مقدس گفت: در آموزش و پرورش یک 5ضلعی مورد توجه قرار دارد که عبارت است از امید، ایمان، خودباوری، نشاط و هویت و همه فعالیت‌های آموزش و پرورش حول آن‌ها برنامه‌ریزی و تدوین خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رونمایی از پویانمایی «بچه‌ زرنگ» گفت: امروز با پیامی روشن اینجا هستم و آن این است که ظرفیت الگوسازی برای جهانیان را داریم. فرهنگ و تمدن ما پر از الگوهاییست که کشورهای دیگر آرزوی آن را دارند. اگر در کشورهای دیگر شخصیت‌سازی می‌کنند، ما با شخصیت‌ها زندگی کرده‌ایم و کشور ما پر از این شخصیت هاست. 
صحرایی ادامه داد: کار تحسین برانگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را می‌ستاییم؛ از این جهت که سعی کرده الگوهایی از نوجوانان کشور را در معرض دید همگان قرار دهد. اگر الگوسازی نکنیم، نه‌تنها الگوهای ما مصادره خواهد شد، بلکه الگوهایی بر ما قالب خواهد شد که هدف آن‌ها از بین بردن نشاط، ایمان، امید و خودباوری ماست.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در ساختن پویانمایی «بچه زرنگ» تلاش کردیم که هم کودکان شاد باشند و هم با هویت ملی ایرانی و اسلامی خود رشد کنند. این پویانمایی که برای اولین بار در این سطح، توسط کانون پرورش فکری ساخته شده است، مقدمه‌‌ای است برای ساختن بیش از 400 نوع محصول که حدود 20 محصول آن در مهر امسال تقدیم خانواده‌ها شده است. این این محصولات شامل نوشت‌افزار، سرگرمی، پوشاک و بازی‌های موبایلی می‌شود. همچنین در این پویانمایی هویت ملی، دینی، محیط‌ زیست و ویژگی‌هایی مانند گذشت، ایثار و فداکاری به بچه‌ها آموزش داده می‌شود.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش یک آموزش رسمی و یک آموزش غیررسمی دارد که بخش غیررسمی به عهده کانون است. عهد ما با دانش‌آموزان و خانواده‌ها این است که در سلامت فکری، روحی و معنوی آن‌ها بکوشیم و با فیلم‌هایی از این دست کمک کنیم که بچه‌ها هم شاد باشند و شادمانی سالم را بیاموزند.
صحرایی گفت: یکی از حلقه‌های مفقوده جهان کنون ما این است که متأسفانه کودکان ترکیب شادی و سلامتی را ندارند. در فضای مجازی وقت کودکان گرفته می‌شود و شادی زودگذری به آن‌ها داده می‌شود اما اثرات زیانباری برای آن‌ها دارد.
 

تصاویر
  • صحرایی: تمدن ما دارای الگوهاییست که کشورهای دیگر آرزوی آن را دارند
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: