خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
با حضور وزیر آموزش و پرورش:
 

بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد

سینما روباز باغ کتاب تهران که بزرگ‌ترین سینما روباز فعال در کشور محسوب می‌شود، همزمان با جشن رونمایی از پویانمایی «بچه زرنگ» و با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.
پنجشنبه، 06 مهر 1402 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، سینما روباز باغ کتاب همزمان با جشن رونمایی از پویانمایی «بچه زرنگ» و با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افتتاح شد. 
سینما روباز باغ کتاب با اضافه کردن 600 صندلی به ظرفیت سالن‌های هنری پایتخت، دارای لابی و سالن انتظار با ظرفیت 800 مترمربع، کافه رستوران بام به مساحت 800 مترمربع، سن به مساحت 180 مترمربع، صفحه نمایشگر 32 مترمربع است.
آرش تیمورنژاد مدیر هنری باغ کتاب تهران در کنفرانس خبری افتتاح سینما روباز باغ کتاب توضیحاتی درباره این سینما ارائه کرد.
تیمورنژاد با اشاره به تلاش برای افتتاح سالن‌های سینمایی باغ کتاب گفت: در ماه‌های گذشته تلاش کردیم تا پردیس سینمایی باغ کتاب را که فعالیت آن در دوران کرونا متوقف شده بود را مجدداً بازگشایی کنیم اما بحث حقوقی که بین شهرداری و بهره‌بردار وجود دارد، مانع از تحقق این مسئله شد. در نهایت 2قسمت از باغ کتاب که امکان نمایش فیلم در آن وجود دارد را تبدیل به سینما کردیم. یکی سالن با 600 صندلی و دیگری سالنی با 140 صندلی را برای اضافه شدن به ظرفیت سینماهای کشور آماده کردیم.
وی با اشاره به انجام اقدامی برای تبدیل آمفی تئاتر روباز باغ کتاب به سینما روباز گفت: این فرایند با ایجاد تغییر در پردازنده دستگاه ال.ای.دی، کالیبره کردن تصویر، کابل‌کشی استاندارد صوت و تصویر، نصب سرور سینمایی، استقرار تجهیزات صوت حرفه‌ای و تغییرات و تعمیرات محیطی لازم انجام شد و در حال حاضر بالاترین درجه کیفی سینما برای ورود به اکران عمومی کشور کسب شده است.
مدیر هنری باغ کتاب ادامه داد: امروز شاهد افتتاح بزرگ‌ترین سینمای روباز فعال کشور هستم. کلمه فعال اهمیت دارد، چرا که سینماهای روباز دیگری وجود دارند که تعداد ظرفیت بیشتری دارند اما فعالیت نمی‌کنند. همچنین در‌حالی‌که سایر سینماها از پرده و پروژکتور نمایش برخوردار هستند، این سینما اولین سینمای ال.‌ای.‌دی کشور است. این ال‌.ای.‌دی‌ها دات3 و در ابعاد 4 در 8 متر از باکیفیت‌ترین ال‌ای‌دی‌های موجود در بازار است که کیفیت نمایشی بهتر از پرده را برای مخاطبان فراهم می‌کند.
وی گفت: سینما روباز باغ کتاب با ظرفیت خوب و مناسب، محلی برای استفاده خانواده‌های ایرانی از یک محیط استاندارد و جذاب و البته متفاوت، برای دیدن فیلم‌های اکران روز است. از سوی دیگر هر سالن و محل اجتماع، شرایط استاندارد و قانونی برای نمایش فیلم را ندارد. باغ کتاب تمام مجوزهای لازم برای قرار گرفتن در مجموعه شبکه پخش سینمایی کشور و بلیت فروشی رسمی را کسب کرده است و هر شب 3فیلم در 3سانس متفاوت 18:30، 20:30 و 22:30 در این سینما نمایش داده می‌شود. همچنین هزینه بلیت این سینما بین 45 تا 60 هزار تومان است.
تیمورنژاد با اشاره به طرح‌ توسعه سینما روباز باغ کتاب ادامه داد: برنامه باغ کتاب برای توسعه این فضا، تهیه و نصب سقف متحرک است که تلاش می‌کنیم تا پایان سال این طرح را اجرا کنیم. هزینه این طرح 12 میلیارد تومان خواهد بود که در نظر داریم با کمک بخش دولتی این کار انجام شود.
وی ادامه داد: رسالت اصلی باغ کتاب اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است. بنابراین در ابتدای نمایش هر فیلم تیزری مرتبط با کتاب یا بخشی از یک کتاب برای بینندگان نمایش داده می‌شود. سینمای باغ کتاب مروج کتاب خواهد بود. در سینما روباز باغ کتاب قرار است فیلم‌های روز ایرانی نمایش داده شود و اولویت با فیلم‌های گروه سنی کودک و نوجوان است. البته این امکان در آینده وجود دارد که با با تأیید ساترا و وزارت ارشاد فیلم‌های خارجی هم در سانس پایانی نمایش داده شود.
مدیر هنری باغ کتاب در پایان صحبت‌های خود گفت: در پایان باید از حمایت‌های مهرداد باقری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نازنین پیرکاری سرپرست مؤسسه تصویر شهر، هاشم میرزاخانی مدیرعامل مؤسسه سینماشهر، محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی و سمعی بصری و همچنین تلاش‌های رضا مجدی مدیرعامل باغ کتاب تهران برای راه‌اندازی این سینما تشکر کنم.

 

 

 

تصاویر
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
  • بزرگ‌ترین سینما روباز فعال کشور افتتاح شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: