خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

ماجرایی جذاب از جنگ جهانی دوم
نمایش «توپ‌های ناواران» در برنامه فیلم و گپ؛
 

ماجرایی جذاب از جنگ جهانی دوم

هفتاد و ششمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم توپ‌های ناواران محصول سال 1961 اختصاص دارد.
دوشنبه، 10 آبان 1400 | Article Rating

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، هفتاد و ششمین برنامه فیلم و گپ باغ کتاب به نمایش و نقد فیلم توپ‌های ناواران به کارگردانی جان لی تامپسون و محصول مشترک سینمای آمریکا و بریتانیا اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 17 در سالن شماره 8 باغ کتاب تهران برگزار می‌شود و سعید قطبی‌زاده منتقد سینما به نقد و بررسی فیلم خواهد پرداخت.
توپ‌های ناواران فیلمی در ژانر جنگی و ماجرایی است. این فیلم در طول 158 دقیقه داستان یک مأموریت جنگی در جریان جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند؛ زمانی که مأموران اطلاعاتی انگلیس متوجه می‌شود که آلمانی‌ها دو توپ بسیار بزرگ و خطرناک در دریای اژه با هدف تهدید قوای متفقین مستقر کرده‌اند. در این شرایط ناخدا مالوری با نیرو‌های حرفه‌ای خود به منطقه مورد  نظر اعزام می‌شود تا توپ‌ها را منهدم کند. 
این فیلم بر اساس رمانی به همین نام، نوشته‌ی آلیستر مک‌لین ساخته شد و بازیگرانی همچون گریگوری پک و آنتونی کوئین در آن ایفای نقش کردند. همچنین این فیلم توانست کاندید دریافت جایزه در رشته‌های مختلف از شجنواره‌های سینمایی نظیر اسکار، بفتا و گلدن گلوب شود. در نهایت نیز توانست جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه و جایزه بهترین فیلم درام و بهترین موسیقی گلدن گلوب را دریافت کند.
پس از نمایش فیلم سعید قطبی‌زاده منتقد و مدرس شناخته شده سینما درباره فیلم، ژانر و کارگردان آن صحبت می‌کند و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ می‌دهد. فیلم و گپ از برنامه‌های فرهنگی باغ کتاب تهران است که از تابستان 98 در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. در این برنامه هر چهارشنبه یک فیلم مطرح از سینمای کلاسیک نمایش داده شده و درباره آن گفت‌و‌گو می‌‌شود.
علاقه‌مندان به شرکت در برنامه می‌توانند از طریق سایت رویداد‌های باغ کتاب به نشانی https://event.bagheketab.com/  نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.
 

تصاویر
  • ماجرایی جذاب از جنگ جهانی دوم
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: