دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!
 

پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!

در بازی «کاتان» (Catan) یا مهاجران کاتان، شما با جمع‌آوری منابع مختلف، روستاها و شهرهایتان را گسترش می‌دهید تا با دریافت امتیاز بیشتر برنده‌ی بازی شوید.
ﺳﻪشنبه، 01 تیر 1400 | Article Rating

در این بازی ما با مهاجرانی طرف هستیم که به تازگی پا به جزیره‌ی کاتان گذاشته‌اند. آنها می‌خواهند با ساخت‌وساز و ایجاد روستاها و شهرها، این جزیره را به محل سکونتشان تبدیل کنند. شما به عنوان یک مهاجر وارد بازی می‌شوید و برای برنده شدن نیاز به ۱۰ امتیاز دارید. اما این مقدار امتیاز چگونه بدست می‌آید؟
زمین بازی با کنار هم چیدن شش ضلعی‌های مخصوصی شکل می‌گیرد. این شش ضلعی‌ها می‌توانند با الگویی خاص یا به صورت تصادفی کنار هم چیده شوند. بعد از چیدن صفحه‌ی بازی شما باید کار ساخت‌وساز را با منابعی که به شیوه‌های مختلف در طول بازی بدست می‌آورید،‌ شروع کنید. شما سه چیز را می‌توانید در طول بازی بسازید: جاده، روستا و شهر. هر کدام از این ساختن‌ها نیاز به منابعی دارند و البته هر کدام از آنها در طول بازی امتیازاتی را نصیبتان می‌کنند.
منابع بازی به صورت کارت در اختیارتان قرار می‌گیرد و به چند شیوه‌ی مختلف بدستتان می‌رسد. مثلا از طریق معامله‌ی کالا با کالا با رقیبتان یا از طریق تاسی که در هر دور می‌اندازید. صحبت از تاس شد. هر بار که نوبتتان شد دو تاس را به صورت همزمان می‌اندازید و حاصل جمع عددشان شماره‌ای را نشان می‌دهد که روی شش ضلعی‌ها قرار دارد. هر کسی روی این شش ضلعی‌ها روستا یا شهری ساخته باشد، از امکانات آن شش ضلعی بهر می‌برد.
کارت‌های اکشن و یک سارق هم در بازی وجود دارد که باعث می‌شوند روند بازی خیلی تکراری نشود. البته که به خاطر مکانیک بازی، شرکت‌کننده‌ها در بازی بسیار با یکدیگر در ارتباط هستند. آنها می‌توانند به یکدیگر کمک کنند، وارد معامله بشوند یا به ضرر هم کاری را انجام بدهند تا رقیب برنده‌ی بازی نشود. برای همین کاتان از آن دست بازی‌هایی است که ممکن است حالا حالاها برایتان تکراری نشود. چون به تعداد آدم‌های روی زمین می‌توان روش بازی برایش ابداع کرد.

اگر از بازی‌های جدی، طولانی و استراتژیک خوشتان می‌آید، این بازی کلاسیک را به شما توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید این بازی جذابِ خانوادگی را تنها با چند کلیک به صورت اینترنتی از لینک زیر سفارش بدهید : shop.bagheketab.com

اطلاعات بازی:
 تعداد نفرات: ۳ تا ۴ نفر
زمان بازی: ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه
رده‌ی سنی: بالای ۱۰ سال
 درجه‌ی سختی: متوسط

 

 

 

تصاویر
  • پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!
  • پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!
  • پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!
  • پیشنهاد بازی؛ معامله کن، بساز و ساکن شو!
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: