دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1399/06/11

«مجموعه سه‌جلدی کآشوب»؛ روضه‌هایی که زندگی می‌کنیم

اگر دنبال روایت‌هایی متفاوت از نسبت آدم‌های امروزی با واقعه‌ی عاشورا می‌گردید، خواندن مجموعه‌ی سه‌جلدی «کآشوب» را از دست ندهید. نویسنده‌ها در «کآشوب» تلاش کرده‌اند گزارشی صادقانه و عینی از روضه‌هایی زندگی‌شده بدهند.

«مجموعه سه‌جلدی کآشوب»؛ روضه‌هایی که زندگی می‌کنیم

مجموعه‌ی «کآشوب» نشر «اطراف» روایت‌های واقعی و مستند از نسبت نسل‌های متفاوت امروز با واقعه‌ی سال ۶۱ هجری است. «کآشوب»، «رستخیز» و «زان‌تشنگان» کتاب‌های این مجموعه هستند.

  1. ۷۱ نویسنده‌ی این مجموعه که شغل‌ها و گرایش‌های مختلفی دارند، با لحن توصیفی، نسبت شخصی و زیسته‌ی خودشان با مجالس گذشته و امروز را گزارش کرده‌اند. روایتگرانی با شغل‌های مختلف؛ از پژوهشگر، پزشک، گرافیست و کتابدار گرفته تا معلم، خانه‌دار، طلبه و جهانگرد. در این روایت‌ها از تجربه‌هایی صحبت شده که در دل این سنت و عزا و در همین کوچه‌ها و تکیه‌ها شکل گرفته و دریافت و برداشت تازه با خودش آورده. آمیختن طعم و لحن خرده‌روایت‌های شخصی، روایت‌هایی خواندنی آفریده است. کتاب اول این مجموعه در سال ۹۸ جایزه کتاب سال عاشورا در رشته‌ی ‌ادبیات غیرداستانی را دریافت کرد. محرم امسال که فرصت عزاداری جمعی به شیوه‌های مرسوم قبلی فراهم نیست زمان مناسبی است برای خواندن روایت‌های این کتاب‌ها و یادآوری آیین‌های متنوع و متکثری که به بهانه‌ی اقامه‌ی عزا ما را دور هم جمع می‌کرد.
  2. برشی از متن کتاب: «اکبر قبل از آخرین اعزامش از وانگ‌می خواسته بود اسم شهرهایی که شنیده بگوید. وانگ‌می اسم همه‌ی شهرهای جهان را به ترتیب شکل‌گیری در حافظه‌اش ردیف کرده بود «سالزبورگ، ابوظبی، مونته، کلن، آنکارا، ورشو، بارسلونا، قاهره، آتن، کپنهاگ.» اکبر پرسیده بود غمگین‌ترین قصه مال کدامشان است؟ وانگ‌می سرسری جواب داده بود که نمی‌داند و زل زده بود به نوری که از شیشه‌ی راهرو روی سر و صورت اکبر موقع پوشیدن پوتین می افتاد. اکبر گفته بود غمیگن‌ترین قصه در کربلاست می‌جان. گفته بود اگر یک روز رفت و برنگشت، نقل این قصه با اوست، هرکجا که باشد.»

    برای تهیه‌ی این مجموعه کافی است از شنبه تا پنج‌شنبه، ساعت ۹ تا ۲۰ با ۰۲۱۹۶۰۴۵۶۹۳ تماس بگیرید.
1399/06/11 | 17:54 0 نظر 141 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • «مجموعه سه‌جلدی کآشوب»؛ روضه‌هایی که زندگی می‌کنیم

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.