خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی
 

برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی

با عیسی و عبدالله امیدوار، برادران جهانگرد ایرانی آشنا شوید.
ﺳﻪشنبه، 11 شهریور 1399 | Article Rating
  1. سال۱۳۳۰ بود که عیسی و عبدالله امیدوار جوان تصمیم گرفتند سفری هیجان‌‌انگیز را برای دیدن شگفتی‌های جهان شروع کنند. البته این دو برادر تا آن روز، ایران را هم به خوبی گشته بودند. عیسی ۱۵ساله و عبدالله ۱۳ساله بود که دوتایی با عشایری که از تهران می‌گذشتند به سفر رفتند. اما حال وقت تجربه سفری دیگر بود. سه سال طول کشید تا این سفر طولانی را برنامه‌ریزی کنند.
  2.  درنهایت سال۱۳۳۳ این دو برادر جهانگردی خود را با یک بودجه اولیه ۱۸۰ دلاری و دو موتورسیکلت، از افغانستان شروع کردند؛ از پاکستان و هند گذشتند، به سمت تبت و آسیای جنوب شرقی و استرالیا سفر کردند. از اقیانوس آرام گذشتند و به آلاسکا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی رسیدند و درآخر و بعد از گذر از اقیانوس اطلس، وارد اروپا شدند. این بخش از سفر آنها هفت سال طول کشید و بعد سه ماه اقامت در اروپا و تامین پول سفر آفریقا، به ایران برگشتند. مرحله دوم سفر از کویت و با ونی شروع شد که شرکت سیتروئن به آنها داده بود. از عربستان سعودی گذشتند و وارد آفریقا شدند.
  3. برادران امیدوار در طول مسیر با اجرای برنامه‌های رادیویی یا نوشتن مقالات برای نشریه‌ها پول درمی‌‌آوردند. به علاوه برای دانشگاه‌های مختلف ایده سفرشان را طرح می‌کردند و معمولا آنها هم امکاناتی مثل جای خواب و خوراک در اختیارشان می‌گذاشتند. آنها سفر خود را از شرق شروع کردند تا وقتی به غرب رسیدند، چیزی برای ارائه داشته باشند و بتوانند جذابیت‌های خاور دور را به آنها نشان بدهند. آنها به مناطقی رفتند که تا پیش از آن کسی نرفته بود؛ قبایلی در استرالیا و آمازون که انسان‌های نخستین زندگی می‌کردند.
  4. سال۱۳۴۲ بود که سفرشان به پایان رسید اما یک ایده بزرگ دیگر داشتند. دلشان می‌خواست آنچه را از سفر به دست آورده‌اند، در یک موزه به نمایش بگذارند. آن‌ها نتوانستند آن زمان طرح خود را اجرا کنند تا اینکه سال۱۳۸۲ و بعد از آن‌که نمایشگاهی در کاخ سعدآباد برگزار کردند، بخشی از مجموعه سعدآباد برای نمایش دائمی مجموعه آنها درنظر گرفته و به موزه برادران امیدوار تبدیل شد. موزه‌ای که در آن همه چیز پیدا می‌شود؛ ازجمجمه‌های کوچک شده‌ای که قوم «جیوارو» از قربانی‌هایشان درست می‌کردند تا ادوات شکار و آن قوم و دستنوشته‌های سفر برادران امیدوار.
  5. عبدالله امیدوار در حال حاضر در شیلی یک شرکت فیلمسازی را اداره می‌کند و عیسی در ایران به مدیریت موزه مشغول است.
تصاویر
  • برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی
  • برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی
  • برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی
  • برادران امیدوار؛ جهانگردان ایرانی
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: