خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1399/04/28

«کتاب تاریخ ایران»؛ از پارینه سنگی تا دوران معاصر

«تاریخ ایران؛ پژوهش آکسفورد» کتابی است درباره تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران که از دوره پارینه‌سنگی آغاز می‌شود و در کمتر از ۵۰۰ صفحه، تمام دوره‌ها را تا سال ۱۳۸۸ شمسی پوشش می‌دهد.

«کتاب تاریخ ایران»؛ از پارینه سنگی تا دوران معاصر

هر فصل از این کتاب درباره بخشی از تاریخ ایران است و هر بخش توسط یک نویسنده نوشته شده است. در واقع نویسنده هر فصل، پژوهشگری است که در آن حوزه به خصوص تبحر دارد.
تورج دریایی، گردآورنده این کتاب وقتی در سال ۲۰۱۰ برای انجام تحقیقی به دانشگاه آکسفورد رفته بود، در کافه فروید در همان حوالی، به فکر نوشتن این کتاب افتاد: «از آن‌جایی که کتاب‌های تاریخی ایرانی معمولا یک مولف دارند و قاعدتا آن یک نفر آن‌قدر تبحر ندارد که بتواند هم درباره تاریخ پارینه‌سنگی بنویسد، هم دوره غزنوی و هم دوره قاجار. فکر کردم خوب است از افرادی که هرکدام متخصص یک دوره تاریخی‌اند درخواست کنم بیایند تا در کنار هم یک کتاب تاریخ بنویسیم، بدین صورت که هرکس درباره حیطه تخصصی خودش مقاله‌ای بنویسد. این پیشنهاد را با انتشارات آکسفورد در میان گذاشتم و آن‌ها هم پذیرفتند.»
این کتاب در ابتدا به زبان انگلیسی نگارش و ویراست شده بود تا در نهایت توسط شهربانو صارمی با رعایت حفظ اثر به زبان فارسی برگردانده شد.
برای تهیه این کتاب‌ کافی است به کتابفروشی بزرگسال «باغ کتاب» مراجعه کنید یا از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب با شماره ۹۶۰۴۵۶۹۳ تماس بگیرید.

1399/04/28 | 11:22 0 نظر 87 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.