خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1397/06/08

میوه باغ کتاب

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) / مجری برنامه کودک و بازیگر
وقتی داشتم وارد یک ساختمان با ظاهر شیشه و سیمان می شدم، انتظار دیدن یک دنیای رویایی در این سوی شیشه ها را نداشتم. چون چیزی که ما از کتابخانه در نظر داریم یک جای خشن است و شاید به این دلیل است که اشخاص به کتاب خواندن علاقه ای ندارند، ولی در چنین محیطی راحت تر می توانیم کتاب بخوانیم. ذهن باز تر است و آرامش بیشتری داریم.

وقتی وارد باغ کتاب می‌شویم انبساط خاطر پیدا می‌کنیم و این از مهمترین مؤلفه‌های این مکان است.

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) - میوه باغ کتاب

 

داریوش فرضیایی با اشاره به اینکه باغ کتاب انگیزه بچه‌ها برای مطالعه را افزایش می‌دهد، اظهار داشت:" بچه‌ها می‌توانند از این باغ میوه‌های خوب و مفیدی بچینند. میوه‌هایی که بتواند تفکرات آن‌ها را پالایش کند، آگاهی‌های آن‌ها را افزایش دهد و به نوعی باعث رشد و تکامل فکری و اجتماعی بچه‌ها شود."
وی با اشاره به اینکه تاثیرات باغ کتاب در دراز مدت مشخص می‌شود، عنوان کرد:" وقتی وارد باغ کتاب می‌شویم انبساط خاطر پیدا می‌کنیم و این از مهمترن مؤلفه‌های این مکان است. وسعت محیط، چیدمان، دکور و گستردگی منابع کتاب‌هایی که گردآوری شده است بسیار دل نواز است و با تبلیغات و ایجاد تسهیلات خاص برای مخاطبین می‌توان مردم را دعوت کرد تا برای اولین بار به باغ کتاب بیایند؛ چرا که هر کس یک بار به باغ کتاب بیاید به طور حتم باز می‌گردد."
این مجری تلویزیون تصریح کرد:" مهم‌ترین چیزی که این روزها مردم فراموش کرده‌اند، غذای روحشان است و کتاب بهترین تفریح برای روح ماست. علاقه به مطالعه باید از کودکی در ما نهادینه شود."
فرضیایی وجود مجموعه‌های علم کودک و نوجوان را از نقاط مثبت باغ کتاب دانست و افزود:" مجموعه‌های علم مطالبی را که کودکان و نوجوانان در کتاب‌های درسی و غیر درسی مطالعه کرده‌اند را به صورت عملی و با بازی به آن‌ها می‌آموزد. اگر بچه‌ها مطالبی را که مطالعه می‌کنند در محیط اطرافشان ببینند و با آن ارتباط برقرار کنند، موضوعات در ذهنشان ماندگار می‌شود. در واقع مطالبی را که تئوری آموخته‌اند در باغ کتاب تجربه می‌کنند و شاید این تجربه را جای دیگری نتوانند کسب کنند."
وی با اشاره به اینکه بازی‌های علمی می‌تواند بچه‌ها را به سمت کتاب هدایت کند و سرانه مطالعه را افزایش دهد، گفت:" مجموعه باغ کتاب وسعت خوبی دارد و در بچه‌ها ایجاد انگیزه می‌کند که به سمت کتاب‌ها بروند. فراموش نکنیم که علم از کتاب می‌آید چرا که علما دانسته‌هایشان را در کتاب‌ها جمع آوری می‌کنند. پس باید بچه‌ها را با کتاب آشتی دهیم و بچه‌ها بدانند عمو پورنگ کسانی که کتاب می‌خوانند را دوست دارد."

 

1397/06/08 | 14:57 1 نظر 1934 بازدید امتیاز: 2.87 با 45 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: 2.87 با 45 رای

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

محمدمهدی غلامی نوین       یکشنبه, 29 اردیبهشت,1398
سلام عمو پورنگ حالت خوبه

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: