دریافت اپلیکیشن اندروید باغ کتاب

 خرید اینترنتی کتاب و محصولات فرهنگی

1399/03/12

رمان «چشم‌هایش»؛ به دنبال راز چشم‌ها

نویسنده در این کتاب، خودش را درگیر توصیف و تشبیهات دست و پا گیر نکرده و غافلگیری‌های به موقع در داستان مانع از یکنواختی آن شده است.

رمان «چشم‌هایش»؛ به دنبال راز چشم‌ها

رمان «چشم‌هایش» از شاخص‌ترین آثار بزرگ علوی است. این رمان نزدیک به هفت دهه پیش برای اولین‌بار در سال ۱۳۳۱ منتشر شد و بزرگ علوی را به یکباره در بین نویسندگان معاصر نامدار و زبانزد کرد. بنابر تاریخی که علوی  در پایان رمان نوشته است، نگارش این کتاب شش ماه طول کشیده. نویسنده در این کتاب، خودش را درگیر توصیف و تشبیهات دست و پا گیر نکرده و غافلگیری‌های به موقع در داستان مانع از یکنواختی آن شده است. همه این خصوصیات باعث شده با گذشت این همه سال کتاب «چشم‌هایش» همچنان جزو پرفروش‌ترین و  خواندنی‌ترین رمان‌های ایرانی باشد.

استاد ماکان نقاش بزرگ که یک مبارز سیاسی علیه دیکتاتوری رضاشاه است و در تبعید به سر می‌برد، به طرز مشکوکی می‌میرد. یکی از آثار باقی‌مانده از او، تابلویی است به‌نام «چشم‌هایش»، چشم‌های زنی که گویا رازی را در خود پنهان کرده است. راوی داستان ناظم مدرسه است که مسئولیت مدرسه‌ی ماکان را پس از او بر عهده گرفته است. او سخت کنجکاو است راز این چشم‌ها را بفهمد. بنابراین سعی می‌کند زنِ در تصویر را پیدا کند بلکه پاسخ این معما را بیابد.

برشی از کتاب: «بعضی چیزها را نمی‌شود گفت. بعضی چیزها را احساس می‌کنید. رگ و پی شما را می‌تراشد، دل شما را آب می‌کند، اما وقتی می‌خواهید بیان کنید. می‌بینید که بی‌رنگ و جلاست. مانند تابلوئی‌ست که شاگردی از روی کار استاد ساخته باشد. عینا همان تابلوست. اما آن روح، آن چیزی که دل شما را می‌فشارد، در آن نیست

برای تهیه این کتاب کافی است از ساعت ده صبح تا شش بعدازظهر با شماره ۹۶۰۴۵693 تماس بگیرید. ارسال برای خرید بالای صدهزار تومان رایگان است.

1399/03/12 | 17:45 0 نظر 278 بازدید امتیاز: با 0 رای Article Rating
شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
امتیاز: با 0 رای
  • رمان «چشم‌هایش»؛ به دنبال راز چشم‌ها

نظرات

نظر شما برای ما مهم است ...

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.